Dnes je: 22. 05. 2022 Prihlásenie na školský email
Vitajte na webovej stránke STREDNEJ ODBORNEJ ŠKOLY STAVEBNEJ V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI.

A zatiaľ čo sa naši maturanti potili pri testoch ...15.-16.03.

A zatiaľ čo sa naši maturanti potili pri testoch a témach riadneho termínu externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry a anglického jazyka ostatné triedy z pavilónu A našej školy museli opustiť priestory školy, aby sme im „nezavadzali“.
V utorok 15.3.2022 sme boli s triedami II.A a III.A pozrieť ako sa vyrábajú prefabrikáty.
A kde? No boli sme navštíviť spoločnosť LIBETO a.s. Liptovská Teplá (http://libeto.sk/ ), ktorá patrí k popredným výrobcom železobetónových stavebných konštrukcií v Slovenskej republike. Špecializuje sa nielen na dodávky týchto prvkov ale aj na poskytovanie súvisiacich služieb, ako je poradenstvo, doprava a montáž. V rámci dodávok transportbetónu poskytujeme dopravu a ukladanie betónu vlastnými domiešavačmi a betónpumpou.
Celý proces výroby prefabrikátu od výkresu až po hotový kompletný výrobok nám krásne vysvetlil náš absolvent (http://sosslm.sk/stranka/absolventi/62/, ináč spolužiak Vášho učiteľa Tomáša Pietera) a dlhoročný pracovník Libeta - Igor Paulíny.
Igor, ďakujeme.
libeto
V stredu 16.3.2022 sme boli pozrieť s triedami I.A, II.A a III.A ako sa vyrábajú hoaxy a konšpirácie.
A kde? V Liptovskej knižnici Gašpara Fejérpataky Belopotockého (https://kniznicagfb.sk/ ).
Vypočuli sme si prednášku novinára Denníka N ( https://dennikn.sk/ ) Vladimíra Šnídla zameranú na hoaxy, konšpirácie a rôzne dezinformácie.
Študenti sa dozvedeli ako zmenil informačný svet Facebook, ako vyzerajú hoaxy, dezinformácie a konšpiračné teórie, kto a prečo šíri dezinformácie, ako rozoznať dezinformačné médiá a tradičné médiá a ako rozlíšiť hoaxy a dezinformácie.
o_hoaxoch